P-centrum
Prevence, podpora, poradenství

Výstava ARTe

20.11.2020 08:37
Galerie U Mloka vás zve do umění duše. Online výstavu ARTe můžete zhlédnout zde. Výstava byla připravována ve spolupráci s organizací Mana, o.p.s.. Ta se zaměřuje na práci a podporu osob se závažným duševním onemocněním na Olomoucku. Více...
Nahlédněte do umění, které otevírá lidskou duši a také ji léčí. Obrazy, které uvidíte v online vernisáži zde totiž vytvořili klienti Many na arteterapeutických dílnách. Společně s viděnými obrazy také uslyšíte i jejich příběhy. Přes telefon jsme se totiž spojili s jejich autory, aby nám svá díla představili.
 
Právě výtvarná technika dává klientům možnost ztvárnit své prožívání a na papíře vyjádřit to, co mnohdy nelze slovy. Při malování, kreslení mají možnost se uvolnit, přestat usilovně přemýšlet, kontrolovat se…mohou být sami sebou. A právě díky jinému prožívání reality jsou jejich díla naprosto jedinečná. 
 

Aktuality

13.04.2021 09:05

Videem, ve kterém jsme si i sami zahráli, bychom Vás, milí příznivci, chtěli požádat o podporu. Aktuálně máme v našem centru na Lafayettově ulici k dispozici dvě konzultační místnosti, jejichž kapacita je již delší čas vyčerpána. Na osobní konzultace s klienty již nemáme dostatek prostoru. Pomůžete nám situaci změnit? Více informací a film zde.

23.03.2021 14:14

Ve více než 30 evropských zemích, včetně České republiky, aktuálně probíhá Evropská on-line studie o drogách. Zúčastnit se můžete i Vy. Více...

17.03.2021 09:18
Centrum primární prevence vypsalo nové termíny akreditovaných čtyřicetihodinových kurzů primární prevence. Ty jsou určeny pro pedagogické pracovníky, školní metodiky prevence i pracovníky v prevenci. Více informací i termíny kurzů naleznete zde.
07.01.2021 14:06
Centrum primární prevence nabízí školám některé ze svých programů i v online prostoru. Nabídku Virtuálního klobouku naleznete zde. Přečtěte si také nezávislou recenzi od ZŠ Těšetice (zde), která nový formát programu využila.
07.01.2021 10:29
Po dobu probíhajících opatření proti šíření onemocnění Covid-19 nebude až do odvolání P-centrum přijímat stážisty. Otevření centra stážistům je v plánu od září 2021. Bude ovšem záležet na aktuální situaci. Více informací a kontakt na koordinátorky praxí a stáží naleznete zde.