Doléčovací centrum
Doléčovací centrum nabízí program pro lidi, kteří právě ukončili nejméně tříměsíční léčbu závislosti. Podporujeme je v novém začátku pomocí individuálních a skupinových aktivit a pomocí chráněných bytů.

"To je moje žena, tohle je náš pes."

07.09.2021 15:05
"To je moje žena, tohle je náš pes." říká se smíchem hrdý absolvent doléčovacího programu. Tyto a podobné věty zaznívaly na dlouhoočekávaném čtvrtečním setkání absolventů a přátel Doléčováku. V příjemném prostředí lanového centra se sešly dvě desítky lidí. Číst dále


"To je moje žena, tohle je náš pes," říká se smíchem hrdý absolvent doléčovacího programu. Tyto a podobné věty zaznívaly na dlouhoočekávaném čtvrtečním setkání absolventů a přátel Doléčováku. V příjemném prostředí lanového centra se sešly dvě desítky lidí. Mnozí z nich přivedli taky své partnery, ratolesti i domácí mazlíčky. 
"Tradiční předvánoční večírek jsme museli odvolat, protože covid. Hledali jsme proto vhodnou náhradu a záminku k neformálnímu setkání," vysvětluje vedoucí programu. Kromě příjemných pocitů si s sebou účastníci odnášeli také mírně zvýšenou hladinu adrenalinu z šestnáctimetrové houpačky a nezaměnitelnou vůni ohně a špekáčků ve vlasech. Tým doléčováku prozatím neví, jestli ve čtvrtek založili novou tradici. Určitě ale chce uchovat tradici vánočních večírků - o její podobě spolurozhodnout sami klienti prostřednictvím připravované ankety, kterou obdrží emailem.